aktualizacja 08.08.2012

Jeszcze nie składamy wioseł!

Niestety start wioślarskiej czwórki podwójnej podczas zmagań olimpijskich nie należał do udanych. Chłopakom zabrakło szczęścia, a także forma w kluczowym momencie okazała się tego dnia niewystarczająca by zawalifikować się do fianłowych rozgrywek. Nie oznacza to jednak, że osada składaja wiosła i kończy karierę! Start podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, choć był jednym z najważniejszych w tym sezonie, nie jest ostatnim. Przed nami kolejne, nie mniej ważne imprezy. Już za chwilę Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy. Liczymy ( podobnie jak sama lekka4) że podczas tych zawodów, udowodnią swoją potegę. Jednocześnie chłopaki na czele z Pawłem dziękują swoim rodzinom, kibicom i sponsorom , którzy mimo niepowodzenia w Londynie, w przeciwieństwie do działaczy wioślarskich, nadal wspierają i wierzą w moc lekkiej 4. A że potrafią być na szczycie udowodnili przecież nie raz! Chłopaki trzymamy kciuki i nie dajcie się!

..................................................

 

aktualizacja 24.07.2012

Lekka 4 już w Londynie

Po wczorajszym zaprzysiężeniu w Warszawie, cała ekipa wioślarska a w niej chłopaki z 4LM z Pawłem na czele wylecieli do Londynu. Od dzisiaj nasi zawodnicy zapoznają się z wioską olimpijską ( najświeższe relacje na Videoblogu).

A już w sobotę czyli 28 lipca o godz. 11:00 czasu londyńskiego pierwsze starty naszych wioślarzy. Transmisja w TVP1 i TVP Sport o godz. 12:00.

Kolejne transmisje telewizyjne na TVP1 i TVP Sport z udziałem naszej czwórki:


29 lipca ( niedziela) g. 10:40- repasaże

31 lipca ( wtorek) g. 13:20 - półfinały

2 sierpnia ( czwartek) g. 11:10 - Finał B

2 sierpnia ( czwartek) g.13:10 - Finał A....i ten finał z udziałem Pawła i ekipy 4LM mamy nadzieję oglądać!!!!

...................................

aktualizacja 24.07.2012

Odliczanie do Igrzysk...

To już ostatnie dni przed Londynem i ostatnie szlify na zgrupowaniu w Wałczu. Niestety pogoda nie rozpieszcza naszych reprezentantów. Na szczęście humory i zdrowie dopisują i to wprost proporcjonalnie do formy, która jest coraz lepsza. Najtrudniejsze treningi już za chłopakami. Teraz rozpoczyna się już odliczanie do najważniejszych dni tego roku, czyli do Igrzysk Olimpijskich. Lekka4 z Pawłem na czele w tej chwili pracuje nadidealną formą i wagą na ten newralgiczny czas. Niestety w Wałczu nie mają dostępu do pysznego chlebka z Doliny Baryczy, ale tak jak w Pekinie, olej z Oleofarmu daje paliwo i energię do pracy...Cóż pozostało juz tylko trzymac kciuki i kibicować chłopakom!

.....................................

 

aktualizacja 16.04.2012

Święta,święta i po świętach...

Jak zawsze wszystko co dobre , szybko się kończy i o świętach mało kto już pamięta. Tym czasem lekka4 wylądowała w Portugalii na ostatnim w tym sezonie, zagranicznym obozie przygotowującym do najważniejszego przecież w tym roku startu, czyli do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Póki co pogoda nie rozpieszcza naszych zawodników. Jest deszczowo i wietrznie, ale treningi przebiegają bez zakłóceń...choć w trudnych warunkach. Ale przeciez nikt nie mówił , że będzie łatwo:) W portugalskim Lago, Paweł wraz z ekipą zostaną do 24 kwietnia. Oczywiście natychmiast po powrocie kolejne, mniej sportowe, ale jakże przyjemne , obowiązki. Tym razem, 26 kwietnia o 11:30, podczas Dnia Otwartego Politechniki Wrocławskiej "Tylko dla dziewczyn" , Kieras spotka się z przedstawicielkami płci pięknej i opowie o wspólnych mianownikach wioślarstwa i nauki. Wszystkie Panie (i nie tylko ) już dziś zapraszamy na to, z pewnością przemiłe zwłaszcza dla Pawła, spotkanie:)

szczegóły DNP tutaj

..................................................................

aktualizacja 02.04.2012

Budujemy razem:)

Ten tydzień to nie tylko odpoczynek od ciężkich treningów ale także czas dla rodziny i najbliższych. Jednak, jak zawsze, Paweł potrafi znaleźć czas dla najmłodszych podopiecznych Fundacji Na Ratunek. Tym razem dołączył do Ekipy Budowlanej Przylądka Nadziei i wraz z Martyną Wojciechowską wziął udział w Koncercie Nadziei by przekonać innych, że warto zaangażowac się w budowę nowej kliniki dla chorych maluchów. Jak zawsze było przesymatycznie i wzruszająco...

Więcej ZOBACZ TUTAJ ( filmik)

..........................................................

aktualizacja 20.03.2012

33 urodziny Kierasa!

Pawle!!! Ten rok w Twoim życiu, jak i Twój , jakże syboliczny wiek, są niezwykle ważne. Zatem nie daj się i pokaż młodziakom, że dwie trójeczki to idealny czas na złoto! Trzymamy kciuki za Londyn...oczywiście pogoda ducha, zdrówko i masa miłości też się przydadzą!

Przyjaciele i Kibice

 

.................................................

aktualizacja 19.03.2012

Praca, praca, praca i...drobne przyjemności:)))

Ku końcowi zbliża się obóz szkoleniowy w Portugalii. Po dwóch tygodniach chłopaki mają przepłynięte ponad 220km co w dużej mierze zawdzięczają przepięknej pogodzie. W miniony piątek tradycyjnie już, chłopaki, aby oderwać się od codziennych przygotowań do Igrzysk , wybrali się się na kawkę do przepięknej Lizobony. Przed nimi jednak ostatnie dni obozowe, które obfitować będą w ciężką pracę, tęsknotę i jeden sprawdzian z dociągania do deski sztangi przez 7' , który co roku ekipa lekkiej 4 robi tutaj w podobnym okresie przygotowań. Nie zabraknie także milszych chwil bo już jutro przecież 33 ( !) urodziny Kierasa! Oj będzie się działo:))) A za tydzień cała czwórka powróci do rodzin by przez kilka dni móc świętować wśród najbliższych....

.............................................

aktualizacja 12.02.2012

Kolejny sponsor w teamie Kierasa:)

Jest nam niezwykle miło powiadomić, że mamy kolejnego sponsora na medal. To piekarnia Familijna z Doliny Baryczy, która jest m.in. producentem doskonałych chlebów pełnoziarnistych i żytnich których w diecie wioślarzy nie może przecież zabraknąć.

www.piekarniafamilijna.com.pl

.............................................

 

aktualizacja 28.01.2012

Paweł znów Mistrzem Polski !!!

Doskonała forma Pawła i pierwszy w tym roku sukces. W międzynarodowych mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim Kieras kolejny raz nie miał sobie równych. Ze znakomitym czasem 6.11,8 został, kolejny już raz, Mistrzem Polski w wadze lekkiej. Liczymy , że ten sukces to zapowiedź fantastycznego sezonu.

więcej TUTAJ

.............................................

aktualizacja 02.01.2012

Nowy rok– nowy sponsor

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wraz z Nowym Rokiem w teamie wspierającego Pawła w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, pojawił się nowy sponsor. Jest nim Zbigniew " Kabanos" Kapanowski, były wioślarz, mistrz Polski na czwórce podwójnej. Obecnie przedsiębiorca i wciąż wielki pasjonat wioślarstwa. Wspierał już m.in. Ergowiosła we Wrocławiu czy Tumski Cup. Teraz postanowił wspólnie z Pawłem sięgnąć po olimpijski krążek i został kolejnym " sponsorem na medal Pawła Rańdy". Oby Panom życzymy owocnej współpracy!

.............................................

aktualizacja 08.12.2011

Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie

Od kilku dni osada lekkiej czwórki trenuje na obozie w Szklarskiej Porębie. To pierwszy etap w tym sezonie związany z przygotowaiem formy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Początkowo z powodu braku śniegu formę chłopaki szlifowali na rowerach. Na szczęście pogoda się zlitowała i od wczoraj plan treningowy wrócił do wersji pierwotnej i chłopaki dawali czadu na biegówkach. Więcej bieżących informacji na temat szlifowania formy przed Londynem znajdziecie na blogu oraz na FB.

..............................................

aktualizacja 07.12.2011

Licytujemy Puchar Tumski Cup

Nie lada gratka czeka na sympatyków Pawła i wioślarstwa. W charytatywnej aukcji na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci, można wylicytować puchar, który Paweł Rańda zdobył na zawodach Tumski Cup 2011. Cena wywoławcza tylko 100 zł. Zapraszamy do licytacji! Macie czas tylko do 12 grudnia. Puchar należący do wicemistrza olimpijskiego może być Twój, a jednocześnie wspomagasz ciężko chore dzieciaki. Więcej aukcji na rzecz hospicjum znajdziecie TUTAJ

..............................................

aktualizacja 02.11.2011

Dzień Życzliwości 2011

Dzień Życzliwości to święto doskonale wrocławianom znane. Od sześciu lat wspólnie dowodzimy, że warto być życzliwym. Jak co roku do akcji przyłącza się także Paweł Rańda, zwłaszcza , że dochód z imprezy będzie przekazany Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

Naukowcy stwierdzili, że ludzie życzliwi żyją dłużej, mają lepsze samopoczucie,   są spokojniejsi, rzadziej cierpią na bezsenność i lepiej kontrolują swoją wagę.
Dlatego pozwólcie sobie pomóc: odrzućcie tabletki nasenne, męczące diety i złe humory – zacznijcie się uśmiechać i bądźcie mili dla innych! A że muzyka łagodzi obyczaje i wprawia w dobry nastrój, na dobry początek zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji 6. edycji Dnia Życzliwości.

W poniedziałek 21 listopada o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się koncert Marii Peszek, przed którą wystąpi wrocławska formacja Digit All Love z Natalią Grosiak.

Życzliwe Bilety: 30 zł, 50 zł
dostępne na eventim.pl oraz eBilet.pl

Więcej informacji na:
www.terazwroclaw.pl
www.digit-all-love.com
www.hospicjum.wroc.pl 
www.radioram.pl
www.prw.pl

..............................................

aktualizacja 18.10.09.2011

Obowiązki, obowiązki...

Choć sezon startowy już się zakończył, pomimo "wakacji" w domu, Paweł nie odpoczywa. Poza stałymi i codziennymi treningami, zawodnik wspiera swoją obecnością wiele imprez mających na celu propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. I tak w środę i czwartek Kieras weźmie udział w Międzynarodowym Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej KNOW HEALTH. W piątek natomiast pojedzie do Środy Śląskiej na "Spotkanie po latach" organizowane przez Regionalną Radę Olimpijską. Ponieważ zbliża się koniec roku kalendarzowego a z nim koniec umów ze sponsorami, jednym z głównych zajęć Pawła to poszukiwania sponsora, który będzie wspierał Kierasa w przygotowaniach do Londynu 2012.Zawodnik już szykuje kolejną edycję akcji Zostań sponsorem na Medal...ale o tym niebawem.

..............................................

aktualizacja 18.09.2011

Tumski Cup 2011 za nami

Już drugi raz Paweł Rańda był współoranizatorem zawodów na łodziach smoczych Tumski Cup. Zabawa jak zwykle była wspaniała. Nie zabrakło zdrowej, sportowej rywalizacji jednak Tumski Cup to przede wszystkim wspaniała zabawa zarówno dla kibiców jak i dla zawodników. Zawody na Łodziach Smoczych zgromadziły sporą widownię złożoną z miłośników sportów wodnych, turystów i mieszkańców Wrocławia a kibice żywo reagowali na zmagania na rzece i dopingowali swoje drużyny.

więcej TUTAJ

aktualizacja 2.09.2011

Mamy kwalifikację olimpijską!!!!

Niestety aby zakwalifikować się do Finału A, lekkiej4 zabrakło siedem setnych sekundy! Ostatecznie po zaciętym finiszu z Duńczykami, osada Pawła zajęła 4 miejsce. Dzisiejszy dzień był już bardziej szczęśliwy dla naszych zawodników. W finale B nie mieli sobie równych i tym samym, w pięknym stylu wywalczyli awans na Igrzyska Olimpijskie i już w przyszłym sezonie będziemy trzymać kciuki za Pawła i całą lekką4 w Londynie! Szkoda, że chłopakom nie udało się powalczyć o medal MŚ, jednak mimo wszystko cel został osiągnięty! Gratulacje!

..............................................

..............................................

aktualizacja 30.08.2011

Lekka 4 w półfinale MŚ 2011!!!

Po raczej nieudanym, wtorkowym występie naszej czwórki, dzisiejsze repasaże były wyjątkowo szczęśliwe dla osady Pawła. Chłopaki w pięknym stylu wygrali swj bieg, osiągając fantastyczny, życiowy czas 5:54.91. Półfinał już w czwartek! Wtedy też przydadzą się kciuki!

Szczegóły dzisiejszego repasażu TUTAJ

..............................................

aktualizacja 26.08.2011

Mistrzostwa Świata 2011

Po dość pechwym pod względem kontuzji i zdrowia, sezonie, nadszedł czas na tegoroczny, najważniejszy start lekkiej czwórki. Już 28 sierpnia pierwszy bieg w Mistrzostwach Świata w Bled, które jednocześnie są kwalifikacjami olipijskimi. Badania wydolnościowe wskazują, że cała ekipa LM4 jest w bardzo dobrej dyspozycji. W przypadku Kierasa, lepsze wyniki miał tylko przed startem w Pekinie, także powinno być dobrze. Nie mniej kciuki , jak zawsze, są niezbędne!

Lista startowa na 28.08.2011 TUTAJ

..............................................

aktualizacja 9.06.2011

Paweł wicemistrzem Polski na dwójce podwójnej..

W mijający weekend Paweł wespół z Karolem Szymerowskim zdobył srebro na Mistrzostwach Polski w prawie już zapomnianej przez Pawła, ale fantastycznej dwójce podwójnej wagi lekkiej. Gratulacje!!!!
Obecnie , już znów w teamie lekkiej czwórki trenuje w Wałczu przed nadcodzącym kolejnym Pucharem Świata , tym razem rozgrwanym w Hamburgu. Trzymamy kciuki!!!

..............................................

aktualizacja 19.05.2011

Puchar Świata tuż, tuż...

Znamy już rywali Pawła i lekkiej 4 na pierwszy w tym roku Puchar Świata w Monachium. Starty w kategorii LM 4- zaplanowano na 26-29 maja 2011. Będziemy trzymać kciuki!!!

Pełna lista starowa kategorii LM4- TUTAJ

..............................................

aktualizacja 14.05.2011

Poważne obowiązki...

W nadchodzącym tygodniu poza trenigami i przygotowaniami do startów, czeka Pawła także kilka całkiem poważnych i pozasportowych zadań. Swoje pierwsze, robocze jeszcze posiedzenie odbędzie Rada Sportu we Wrocławiu, do której Paweł został powołany przez prezydenta miasta Rafałą Dudkiewicza ( czytaj więcej tutaj ). Drugim poważnym i jednocześnie zaszczytnym zadaniem będzie wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Fabryki Zdrowia Oleofarm, która jest sponsorem Pawła oraz dostawcą ważnego paliwa dla wioślarzy z lekkiej4 - oleju lnianego.

www.oleofarm.pl

..............................................

aktualizacja 13.05.2011

Szukanie formy w Wałczu

Obecnie Paweł wraz z chłopakami z lekkiej4 ostro trenują w Osdosku szkoleniowym w Wałczu. Nowa łódka już została wybrana, teraz rozpoczęło się poszukiwanie formy tak by wyrobić się na wrześnień, bo to właśnie wtedy chłopaków czeka najważniejszy start tego roku: Mistrzostwa Świata w Bled, które będą jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

Zobacz też filmik z treningu na wodzie w Wałczu TUTAJ

aktualizacja 4.04.2011

Sezon treningowy w pełni...

Zaraz po obozie treningowym we francuskim Premanon, lekka czwóka z Kierasem na czele wyruszyła na kolejne zgrupowanie. Jak zwykle w marcu wioślarze rozpoczęli pierwsze treningi na wodzie w Lago Azul w Portugalii. Był to najdłuższy obóz w tym sezonie i najcięższa praca. Po przerwie zimowej, we znaki jak zawsze dały się odciski na dłoniach. Obecnie lekka 4 jest już w Polsce. Chłopaki odpoczywają w domach by za tydzień udać się na badania wydolnościowe do Warszawy a następnie na zgrupowanie do Wałcza. Pierwszy start w tym sezonie już w kwietniu podczas Centralnych Regat Otwarcia Sezonu w Poznaniu. Życzymy Pawłowi połamania wioseł w sezonie 2011 i przede wszystkim uzyskania kwalifikacji olipijskiej podczas Mistrzostw Świata we wrześniu.

A tak wygląda dłoń wioślarska po trenigach rozpoczynających sezon:)

..............................................

aktualizacja 9.02.2011

Mecz nadziei...

W niedzielę 6.02.2011 Paweł wziął udział w pięknej imprezie. W hali Gwardii we Wrocławiu został rozegrany mecz charytatywny pomiędzy wrocławskimi VIP-ami ( w tej drużynie zagrał właśnie Paweł) a drużyną siatkarek Impel Gwardii Wrocław. Cały dochód z tej fantastycznej imprezy został przeznaczony na budowę Kliniki Przylądka Nadziei dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Tą ideę Paweł stara się wspierać od lat, dlatego i tym razem nie odmówił udziału w tak szczytnej inicjatywie, tym bardziej, że poza sportowymi emocjami było sporo śmiech i zabawy.

czytaj więcej...

..............................................

aktualizacja 4.02.2011

Powołanie do Rady Sportu miasta Wrocławia

Jest nam niezmierni miło poinformować, że 4 lutego 2011 roku prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz powołał Radę Sportu. W jej skład wszedł także Paweł Rańda. Głównym celem Rady będzie doradzanie prezydentowi miasta w kwestiach związanych z rozwojem i działalnością sportową. Wśród pierwszych kwestii, którymi zajmie się rada, jest m.in. reaktywacja drużyn koszykówki i piłki ręcznej Śląska oraz pomoc wrocławskim żużlowcom.

czytaj więcej...

..............................................

aktualizacja 3.02.2011

Ergowiosła 2011 za nami

W tym roku,podczas Ergowiosłeł 2011 Paweł wystąpił w roli dumnie brzmiącego VIP'a. Niestety tylko przed mikrofonem a nie w wyścigach, gdyż po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie zmagał się z grypą. Dużą atrakcją tegorocznej imprezy był wyścig charytatywny na rzecz wrocławskiego hospicjum dla dzieci i obecność mistrzów olimpijskich, czwórki podwójnej w składzie Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski. Wzięli oni udział w wyścigu sztafet, wśród których zwyciężyły wrocławskie VIP-y przed dziennikarzami oraz dwoma załogami Wrocławskiego Hospicjum WoK. Aktualnie Paweł zdrowieje a za tydzien kolejne zgrupowanie kadry. Tym razem we Francji.

więcej o Ergowiosłach 2011 czytaj tutaj

...............................................

 

aktualizacja 30.01.2011

Paweł Rańda dziękuje swoim kibicom za oddane głosy w

plebiscycie Dolnośląski Sportowiec roku 2010, w którym zajął IV miejsce.

( fot. Janusz Wójtowicz)

Relacja z Balu Sportowca TUTAJ...

...............................................

aktualizacja 18.01.2011

Przygotowania do startów 2011

Od ponad tygodnia Paweł Rańda wraz z ekipą lekkiej4 przebywa na pierwszym w tym roku obozie treningowym. Na początek Szklarska Poręba, treningi na nartach biegowych i siłowni. Po przerwie zimowej czas wrócić do formy przed startami w tym sezonie. Zgrupowanie potrwa do 28 stycznia, a kalendarz na sezon 2011- TUTAJ

...............................................

aktualizacja 27.11.2010

Charytatywna aukcja kalendarza Fuji

Kilka tygodni temu Paweł wziął udział w akcji firmy Fuji, która postanowiła stworzyć kalendarz "Piękno i testosteron 2011". Poza Pawłem w tej niezwykłej sesji pojawili się między innymi : Andrzej Gołota, Paweł Korzeniowski, Mateusz Korobacz, Marek Kolbowicz, Radosław Majdan, Mariusz Czerkawski  i inni znani sportowcy. Pawł i Marka Kolbowicza znajdziecie w zakładce marcowej. Podczas uroczystej Gali Kalendarza FujiFilm, przeprowadzono licytację 13 egzemplarzy z podpisami sportowców biorących udział w przedsięwzięciu. Zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”.

...............................................

aktualizacja 26.11.2010

Podziękowanie

Dziękujemy wszystkim wrocławianom za zaufanie i oddane głosy w wyborach do Rady Miasta. Paweł zdobył prawie 800 głosów- to bardzo dobry wynik, jednak nie pozwalający zostać radnym...i może lepiej, bo przecież przed nami kolejny sezon i przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku czyli ciężka praca. Dziękujemy także za głosy w plebiscycie Gazety Wrocławskiej i prosimy o więcej:)) Zasady głosowania obok.

 

...............................................

aktualizacja 16.11.2010

Plebiscyt trwa- teraz kolej na kibiców!

Kochani kibice wioślarstwa!!! Jeżeli uważacie, że Paweł Rańda zasłużył sobie na tytuł Dolnośląskiego Sportowca Roku 2010, nie czekajcie...Telefony w dłonie i wysyłajcie sms o treści SPORT.77 na nr 7148. Aby zagłosować na Pawła w plebiscycie na Sportowca dekady 2000-2010, wyślij SMS o treści SPORTDEKADA.45 na nr 714. Koszt SMS to 1,22 z VAT.

szczegóły głosowania tutaj...

...............................................

aktualizacja 10.11.2010

Wrocław w dobrej formie...

Do swoich mniej lub bardziej szalonych pomysłów Paweł już zdążył nas przyzwyczaić. O tym, że poza zdobywaniem medali , potrafi też angażować się w przeróżne akcje społeczne, też nie trzeba nikomu przypominać. Tym razem Paweł postanowił kandydować w wyborach do Rady Miasta Wrocławia. Jako radny Paweł chciałby zawalczyć o dobrą formę Wrocławia i wrocławian...

więcej szczegółów TUTAJ...

...............................................

aktualizacja 05.11.2010

Plebiscyt na Sportowca Roku 2010 z Dolnego Śląska

Ruszyła 8. edycja Plebiscytu "Polski-Gazety Wrocławskiej", Radia Wrocław i TVP Wrocław na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku. Aby zagłosować na Pawła wystarczy wysłać SMS na nr 7148 o treści: sport.77. Kieras został także nominowany w kategorii Sportowiec Dekady (lata 2000-2010) - tu na ten sam numer wystarczy wysłać SMS o treści: sportdekada.45 Możecie także zagłosować na trenera Pawła czyli Czesława Błocha. SMS o treści trener.2 oraz trenerdekada.5 wysyłajcie na nr 7148. Koszt SMS-a to 1,22 z VAT. Oczywiście można także głosować w bardziej tradycyjny sposób czyli na kuponach. Kupony, które znajdziecie codziennie w "Gazecie Wrocławskiej".

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 18.10.2010

Paweł- sportowcem września

Kolejny raz fani Pawła Rańdy udowodnili, że można na nich liczyć. To dzięki Państwa głosom ( 71 % głosów), Kieras już drugi raz w tym roku otrzymał tytuł Sportowca Miesiąca, przyznawany w plebiscycie "Polski- Gazety Wrocławskiej". Wszystkim, którzy oddali swój głos dziękujemy! Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć TUTAJ

...............................................

aktualizacja 13.10.2010

Sportowe Nagrody Dolnego Śląska

W poniedziałek 11.10 marszałek województwa dolnośląskiego wręczył nagrody dla najlepszych sportowców naszego reginu. Kieras i jego trener Czesław Błoch otrzymali wyróżnienia. Dodatkowo Paweł wcielił się w nową rolę- wspólnie z Wojtkiem Koebergiem poprowadził poniedziałkową uroczystość.

fot. UMWD

..............................................

 

aktualizacja 05.10.2010

Plebiscyt na sportowca miesiąca

Kolejny raz Paweł Rańda bierze udział w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na sportowca roku. Paweł już zdobył tutuł sportowca miesiąca stycznia. Tym razem został nominowany na sportowca miesiąca września. W końcu wicemistrzostwo Europy zobowiązuje:) Jeśli chcecie zagłosować na Pawła zapraszamy do oddania swojego głosu TUTAJ

...............................................

aktualizacja 23.09.2010

Wielka Wioślarska 2010

Już w najbliższą sobotę ( 25.09) Paweł Rańda wystartuje w Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Tym razem w zupełnie innej konkurencji i składzie niż na codzień bo w biegu ósemek seniorów. Zawodnicy powalczą o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego oraz Expressu Bydgoskiego. Start w Łęgnowie 15:00

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 19.09.2010

Tumski-Cup 2010 za nami

Zawody na łodziach smoczych za nami! Impreza udała się znakomicie! W wyścigach wystartowało ponad 120 osób i poza sportowymi emocjami, było także mnóstwo śmiechu. Zarówno kibice jak i pogoda dopisali doskonale! Wprawdzie drużyna wioślarskich medalistów olimpijskich uległa Wrocławskimi Smokom czyli załogą smokarzy z MOS Wrocław, ale zabawa była przednia. Do zobaczenia za rok!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy TUTAJ

zobacz więcej...

aktualizacja 16.09.2010

Regaty Tumski-Cup 2010

Już w najbliższą sobotę 18 września od godz. 12:00 zapraszamy na wioślarskie regaty Tumski Cup. W programie imprezy m.in. mistrzostwa Wrocławia na smoczych łodziach oraz pojedynek Wrocławskich Smoków z medalistami olimpijskimi i mistrzostw Europy 2010- złotą czwórką podwójną i srebrną czwórką wagi lekkiej z Pawłem Rańdą na czele. Czekają nas nie tylko emocje sportowe ale także mnóstwo atrakcji dla kibiców i dzieci. Musicie tam być!

czytaj więcej

...............................................

aktualizacja 14.09.2010

Wrocław wita Kierownika

Późnym wieczorem 13 września na wrocławskim lotnisku, niewielka ale wierna grupa kibiców przywitała wicemistrza Europy !!! Paweł był zaskoczony i wzruszony gdy zobaczył komitet powitalny i ten napis:)))

...............................................

 

aktualizacja 12.09.2010

Lekka czwórka wicemistrzami Europy!!!

Paweł Rańda, Miłosz Bernatajtys, Łukasz Siemion i Łukasz Pawłowski zdobyli srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy w rywalizacji czwórek bez sternika wagi lekkiej. Gratulujemy sukcesu!:)

fot. A. Nurkiewicz

Srebry wyścig lekkiej czórki można zobaczyć TUTAJ

...............................................

aktualizacja 11.09.2010

Lekka czwórka powalczy o medal!!!

Osada Pawła Rańdy w składzie: Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosze Bernatajtys i oczywiście Paweł Rańda w dzisiejszym półfinale wywalczyli sobie czasem 6:12.67 kolejny awans w ME i jutro popłyną w w finale A.. O medale powalczą z nimi także Szwajcarzy, Francuzi, Duńczycy, Niemcy i Włosi. Start o godz. 13:18 lokalnego czasu. Trzymamy kciuki i liczymy na medal!!!

obserwuj na żywo.....

...............................................

aktualizacja 10.09.2010

Lekka czwórka w półfinale Mistrzostw Europy!!!

Fantastyczne wiadomości z Portugalii! Lekka czwórka z Pawłem Rańdą na czele bez problemu weszła do półfinału Mistrzostw Europy 2010! Chłopaki są w tej chwili na pozycji trzeciej i jutro powalczą o wejście do finału, a ten już w niedzielę 12 września. Transmisja na żywo w TVP Sport od godz. 14:30. Trzymamy kciuki i życzymy "połamania wioseł"!!!

...............................................

aktualizacja 5.09.2010

Nominacja na Mistrzostwa Europy w wioślarstwie

W minionyt tygodniu Paweł Rańda wraz z chłopakami z lekkiej4 i trenerem Marianem Drażdżewskim otrzymali nominacje do Mistrzostw Europy. Zawodnicy są już w drodze do Lizbony. Najważniejsze w tym roku zawody trwać będą od 10- 12 września. Kieras po długiej przerwie w treningach spowodowanej kontuzją mięśni brzucha zdołał odzyskać formę i mamy wielką nadzieję na znakomite wyniki i medal. Chłopaki zrobili wszystko by przygotowac się do tych najważniejszych w sezonie zawodów a nam pozostało już tylko trzymać kciuki i życzyć powodzenia ( zwłaszcza w niedzielę) co niniejszym czynimy:)

...............................................

 

aktualizacja 23.08.2010

Ostatnie treningi przed Mistrzostwami Europy

Mistrzostwa Europy już niebawem dlatego Paweł z ekipą z lekkiej czwórki ciężko pracują nad formą na zgrupowaniu w Wałczu . Ostatnie dwa tygodnie treningów na wodzie wszystkim nieźle dały w kość, ale wyniki są i to najważniejsze.Kontuzja Pawła też już prawie nie daje znać o sobie więc śmiało można liczyć że do Portugalii lekka4 pojedzie znakomicie przygotowana. Dziś chłopaki mieli jeden dzień odpoczynku ale od jutra zaczynają pracę nad techniką i szybkością. Forma się przyda zresztą nie tylko do startu w ME. Już 18 września bowiem Tumski Cup i fantastyczny wyścig smoczych łodzi.

...............................................

aktualizacja 1.08.2010

Pozdrowienia z Zakopanego i powrót do formy

Od dwóch tygodni Paweł wraz z chłopakami z lekkiej 4 ciężko trenuje w Ośrodku w Zakopanem. Kontuzja mięśni brzucha daje jeszcze lekki dyskomfort podczas treningu ale na szczęście już nie przeszkadza tak mocno w szykowaniu formy do zbliżających się wrześniowych Mistrzostw Europy w Portugalii. Za kilka dni zawodnicy wybierają się na badania wydolnościowe do Warszawy, a następnie do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu by rozpocząć upragnione treningi na wodzie, czyli to czego w tej chwili, poza rodziną i WaterRowerem, Kierasowi brakuje najbardziej. Trzymamy kciuki za formę i mamy nadzieję, że kontuzja to już przeszłość.

...............................................

aktualizacja 6.07.2010

Gratulacje dla Miłosza i Izy!!!

Drugie pokolenie lekkiej czwórki powiększyło się o kolejnego chłopaka! Dziś w nocy urodził się syn Miłosza i Izy- Kubuś Bernatajtys. Kuba jak na przyszłego wioślarza przystało jest facetem postawnym ( 59 cm długości i 3820g wagi). Świeżo upieczonym rodzicom gratulujemy i wierzymy, że narodziny syna dodadzą Miłoszowi skrzydeł podczas najbliższych regat w Lucernie.

...............................................

Rekonwalescencja Pawła

Trzy tygodnie temu Paweł przeszedł zabieg uwolnienia nerwu biodrowo podbrzusznego i plastyki wzmacniającej rozcięgna mięśnia skośnego zewnętrznego brzucha. Brzmi to dość starsznie ale na szczęście już po wszystkim. Rana goi się prawidłowo, Paweł wraca do formy. Jest już po pierwszych badanich kontrolnych, które wskazują, że już niebawem poróci do treningów. Najbliższe badania ( 14.07) przesądzą, czy będzie mógł jechać do Zakopanego i rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Europy. Nie ma bowiem nic bardziej przykrego dla sportowca jak oglądanie regat w których samemu powinno się startować. Dlatego trzymamy kciuki za najbliższe badania.

Więcej o tym jak Paweł spędza niezaplanowane wakacje od treningów można przeczytać na blogu.

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 10.06.2010

Kieras będzie operowany!

Po konsultacjach z lekarzami i trenerem, Paweł zdecydował się na zabieg chirurgiczny kontuzjowanego mięśnia brzucha. W najbliższy poniedziałek ma stawić się w Warszawskiej Carolina Medical Center. To klinika, która opiekuje się wszystkimi polskimi sportowcami szykującymi się do igrzysk w Londynie (2012) oraz Soczi (2014). We wtorek rano zostanie przeprowadzony zabieg. Wg specjalistów powrót do pierwszych treningów nastąpi po 2 tygodniach, a pełna sprawność i gotowość startowa po miesiącu. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji i rzeczywiście rekonwalescencja potoczy się zgodnie z planem. W związku z kontuzją i zabiegiem Pawła, lekka czwórka musiała wycofać się z najbliższych startów w Pucharze Świata ( Monachium i Lucerna). Trzymamy kciuki za szybki powórt Pawła do zdrowia !

czytaj więcej...

...............................................

 

aktualizacja 31.05.2010

Kontuzja Pawła !!

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Podczas Pucharu Świata w Bled odezwała się ponownie u Pawła kontuzja mięśni brzucha. Lekka czwórka pomimo wielkiego bólu "kierasa", ukończyła bieg eliminacyjny choć z dużą stratą do zwycięzców. Niestety lekarze podjęli decyzję o wycofaniu czwórki z dalszych regat. Zawodnicy są już w Polsce, jednak Paweł jutro jedzie do Warszawy na specjalistyczne badania i decyzją lekarzy na pewno nie wystąpi na Mistrzostwach Polski w Poznaniu (05-06.06.2010). Czasem i tak bywa w życiu sportowym, jednak zdrowie jest ważniejsze. Mamy nadzieję, że Paweł szybko upora się z kontuzją i reszta startów w tym sezonie będzie przebiegać bez zakłóceń.

...............................................

aktualizacja 3.05.2010

Odra Cup 2010

W niedzielę 16 maja na Odrze ścigać się będą załogi wioślarskie z Austrii, Francji, Polski i Słowenii. Na lądzie nie zabraknie atrakcji dla publiczności, jak choćby wyścig pokazowy i spotkanie z Vice Mistrzami Olimpijskimi z Pekinu w czwórce bez sternika. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 wyścigiem ósemek. Pokazowy bieg czwórki bez sternika w składzie: Paweł Rańda, Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion o godz. 13:50. Wyścig najlepiej obserwować z Bulwaru Dunkowskiego.

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 20.04.2010

Otwarcie sezonu tuż, tuż...

Od 18 kwietnia Paweł Rańda z pozostałymi wioślarzami przebywają na zgrupowaniu w Wałczu. Jest to kolejny etap przygotowań do sezonu startowego a ten tuż, tuż...Już 1-2 maja 2010 Paweł z lekką czwórką wystartują w Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu w Poznaniu.

Smocze Regaty Tumski Cup

Także przygotowania i prace nad organizacją wrześniowych Smoczych Regat Tumski Cup są w fazie mocno zaawansowanej. Szczegóły tej niesamowitej imprezy już wkrótce na stronie, tymczasem więcej na www.tumski-cup.pl

czytaj więcej...

...............................................

 

aktualizacja 11.04.2010

KONDOLENCJE

Poruszony i wstrząśnięty tragedią jakawydarzyła się wczoraj, z głębi serca pragnę złożyć kondolencje rodzinom i bliskim tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem. Proszę Polaków o uszanowanie ich pamięci w sposób jak najbardziej godny i pełen szacunku. Polska straciła ludzi wyjątkowych, niepowtarzalnych. Także świat polskiego sportu utracił wybitnego człowieka - Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego- wielkiego entuzjasty sportu i życia...Panie Piotrze będzie nam Pan brakować w naszej olimpijskiej rodzinie...

Paweł Rańda

 

...............................................

 

aktualizacja 20.03.2010

Tragedia pod Smoleńskiem

W sobotni (10 kwietnia 2010 r.) poranek wszystkimi wstrząsnęła wiadomość o katastrofie samolotu TU 154 M, podchodzącego we mgle do lądowania na lotnisku w Smoleńsku (Rosja). Samolotem tym polska delegacja pod przewodnictwem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego udawała się na uroczystości 70-lecia Zbrodni Katyńskiej. Nikt nie przeżył katastrofy.Na pokładzie samolotu znajdowało się 96 osób - 88 członków polskiej delegacji oraz 8 członków załogi. Wśród nich był także Piotr Nurowski. Prezes PKOl miał w czasie rocznicowych uroczystości złożyć wieniec od Polskiej Rodziny Olimpijskiej na grobach naszych olimpijczyków zabitych w katyńskim lesie.

czytaj więcej

...............................................

aktualizacja 20.03.2010

Urodziny Pawła

Dzisiaj Paweł obchodzi 31 urodziny! Niestety znów z daleka od domu i rodziny lecz tradycyjnie wśród kolegów z osady. Ale jak mawia sam Paweł bez poświęceń nie ma sucesów. Zatem wszystkiego najlepszego Pawle, nieustającego pasma sukcesów i to nie tylko tych sportowych, nadal głowy pełnej wspaniałych pomysłów, radości z życia i wszystkiego o czym marzysz!

...............................................

aktualizacja 16.03.2010

Zgrupowanie i treningi w Portugalii

Wszystko co dobre szybko się kończy i 2 tygodnie urlopu w domach już dawno minęły..Od 11 marca Paweł wraz z ekipą lekkiej czwórki trenuje w Lago Azul w Portugalii. Chłopaki mają za sobą ponad 70 km na wodzie i sukcesywnie się rozkręcają. Niedługo rozpoczęcie sezonu startowego więc praca nad formą jest teraz na pierwszym planie. Zgrupowanie potrwa do 1 kwietnia, potem wioślarze wrócą do domów na święta wielkanocne.

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 01.03.2010

Paweł Rańda sportowcem stycznia 2010

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Paweł Rańda został wybrany Sportowcem Stycznia 2010 roku. Aż 74 % czytelników "Polski-Gazety Wrocławskiej" biorących udział w plebiscycie, postanowiło oddać swój głos na Pawła, który to właśnie w styczniu zdobył Mistrzostwo Polski na Ergometrze w kategorii wagi lekkiej. W imieniu Pawła gorąco dziękujemy za oddane głosy i zachęcamy do dalszej zabawy.

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 23.02.2010

Plebiscyt Gazety Wrocławskiej

W poniedziałek ruszył Plebiscyt Gazety Wrocławskiej "Sportowiec Miesiąca". Aby oddać swój głos na Pawła Rańdę należy od poniedziałku 22.02.10 do piątku 26.02.10 wysyłać smsy (1,22ł z vat) o treści (bez polskich znaków): gw.s.pawel randa.twoje imię i nazwisko pod nr 7101. Za wszystkie głosy w imieniu Pawła Rańdy dziękujemy!

...............................................

aktualizacja 21.02.2010

Raport z obozu w Sierra Nevada

Obóz treningowy w Sierra Nevada powoli dobiega końca a naszym wioślarzom dopiero wczoraj udało się po raz pierwszy przeprowadzić ponad 6 godzinny trening na nartach zjazdowych. Zadowolenie na twarzy Pawła mówi samo za siebie...tego chłopakom było trzeba...

sierra

Niestety prognozy pogody znów są niepomyślne co uniemożliwi powrót do budowania formy na świeżym powietrzu. Na szczęście plan B jest już dawno opracowany i wioślarze budują formę pomimo niesprzyjającej aury.

...............................................

aktualizacja 17.02.2010

Pozdrowienia z Sierra Nevada

Skończył się sezon odpoczynku dla wioślarzy. Od zeszłej niedzieli Paweł Rańda i ekipa lekkiej czwórki ostro trenuje w hiszpańskim ośrodku treningowym na wysokości 2320m.n.p.m. w Sierra Nevada.

czytaj więcej...

...............................................

aktualizacja 14.02.2010

Witamy na Facebook

Serwis powoli nabiera kształtów:) Ponieważ wciąż jesteśmy w fazie budowy strony, prosimy o wyrozumiałość. Od dziś można także odwiedzić oficjalny profil Pawła Rańdy na Facebook. Zapraszamy.


...............................................

aktualizacja 30.01.2010

Ergowiosła 2010 zakończone

W XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na ergowiosłach rozegranych dziś we Wrocławiu, Paweł Rańda zdobył tytuł mistrza kraju w wadze lekkiej na dystansie 2000 m, z czasem 6:17,4. Podczas zawodów odbył się także niecodzienny pojedynek pomiędzy Pawłem a najsilniejszym człowiekiem świata Mariuszem Pudzianowskim. Dominator pokonał w wyścigu wioślarskim na 500 metrów wicemistrza olimpijskiego wagi lekkiej. "Każdy jest mistrzem w swojej dyscyplinie a dzisiejszy pojedynek to tylko zabawa" - mówił Pudzianowski. Tuż po wyścigu siłacz przyznał z uśmiechem, że "nie było lekko i gdybyśmy startowali na dłuższym dystansie, skończyłoby się zawałem". Pudzianowski objął prowadzenie zaraz po starcie i zwyciężył rezultatem 1.18,2 mając ok. 30 m przewagi. Rańda osiągnął czas 1.25,2. Obaj sportowcy już zapowiedzieli, że za rok spróbują się zmierzyć na dłuższym dystansie.

czytaj więcej

.........................................

aktualizacja 28.01.2010

XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim- Ergowiosła 2010

W sobotę 30.I.2010 już po raz XIX wioślarze i wioślarki z całej Polski staną do walki o tytuł Mistrzów Polski w wioślarstwie halowym na Ergometrze Wioślarskim. Podczas zawodów wystartuje cała czołówka polskich wioślarek i wioślarzy z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. W sumie ok. 300 zawodników. Emocji i wrażeń na pewno nie zabraknie, choćby z powodu pojedynku Pudzianowski kontra Rańda, który odbędzie się ok. godziny 14.

WSTĘP NA ZAWODY JEST BEZPŁATNY.

Impreza odbędzie się w Hali Orbita przy

ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie  ergowiosla.pl